Bilindiği Sosyal Güvenlik Emeklilik Sisteminde köklü değişiklikler konusunda çalışmalar yapılıyor. Bu kapsamda Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi adı altında oluşturulan yeni sistemle emekli olma süreci, maaş, mali haklar, tazminat vb. şeyler değişime uğrayacak. Doğal olarak bu yeni sistemle birlikte bireyler arasında birçok konuda kaygılar oluştu. 1 Ocak 2022 tarihinde yürürlüğe girecek olan bu düzenleme konusunda henüz yeni yeni bilgiler ortaya çıkıyor ve tamamlayıcı emeklilik konusunda yoğun araştırmalar yapılıyor.

Bizim Amacımız Ne?

Tamamlayiciemeklilik.net platformu olarak bizim temel amacımız da yeni emeklilik sistemi olan Tamamlayıcı Emeklilik hakkında genel bilgiler sunmaktır. Henüz başlangıç aşamasında olan ve 1 Ocak 2020 yılında yürürlüğe girecek olan bu uygulama, o tarihe kadar birçok değişime uğrayacağa benziyor. Bizler de yeni emeklilik sistemi ile ilgili bu gelişmelerden anlık olarak sizleri bilgilendirmeyi hedefliyoruz.

Şunu özellikle belirtmek isteriz ki bu yasa henüz kesinlik kazanmamıştır. Bu nedenle resmi makamlardan duyulmayan ya da teyit edilmeyen bilgilere kesinlikle itibar edilmemesi gerekir. Bireyler olarak şimdilik yapılması gereken en önemli şey; bu yasanın temel anlamda getirisi ve götürüsü ne olacaktır sorusunu takip etmek ve gelişmeleri bu yönde incelemektir.